5.kapitola (Blázni)

3. února 2015 v 14:45 | Sabinee |  Slopestyle
"Zbláznili ste se že jo?" ptá se Aleš
"Ani ne" odpoví mu Ben
"To nemůžete udělat" řekne někdo, ale nevim kdo, protože už jdu se Šárkou k rampě. Když stojím nahoře bavím se obličejeme těch dole. Rozjíždím se. Na poprvé si nedávám žádné tríčky, nejprve si chci vyzkoušet jen jet. Poté už si dávám lehká salta. Nikdo jinej samozdřejmě nejezdí. Ani si nezkusí to projet jen tak zlehka. Alepsoň nám natočili video, jak jezdíme my tři az sebou. Tak to bude parádní video! Asi ve 4 se odebíráme zpět na hotel. Se Šárkou probíráme naše soustředění o kterém ale já nic nevím. Stephan mi ještě neřekl, kam se pojedu podívat před olympiádou, takže jí ani nemůžu říct, kdy se zase uvidíme. Možná to bude až na olympiádě. Rozloučim se s Benem i se Šárkou a jdu na pokoj. Chci si vzít plavky a jít do bazénu. Musím, když nejdu po druhé běhat dneska.


"Počkej počkej, kam mizíš?" ptá se mě Kuba
"Do bazénu" usměju se
"A smím tě doprovodit?" ptá se
"Klidně pojďte všichni, je to veřejný bazén a váš volný čas" směju se a jdu ho políbit "Jo a klidně si mi mohl říct, kdo jsi. Nemusela jsem vypadat jako debil" říkám a jdu směrem k pokoji, protože oni pokračují ještě o patro víš.
"Tak za chvíli v bazéně. Pa" řekne
Vcházím do pokoje a hned ve dveřích se srazim s bráchou.
"Čau sestřičko" řekne a obejme mě. Nechápu. "Promiň za toho Frenkieho, vím že to přehání" řekne
"No trochu víc, ale za to ty přece nemůžeš. Ale můžeš si příště vybrat klidně nějakého normálního kamaráda" usměju se a jdu se do koupelny převléct.
"Jdeš do sauny" ptá se mě brácha, když vylezu.
"To mě nenapadlo, takže až po bazénu. Přidáš se?" ptám se
"Jen když si dáš závod" řekne
"To si piš" usměju se a vycházíme. Brácha totiž jako malej plaval závodně. Teď si alepsoň jednou týdně dojde zapolavat. Nebyly jsme na tom toitž finannčně tak dobře aby sme s bráchou mohli dělat něco závodně oba. Když se ě začalo hodně dařit na lyžích, tak se brácha vrcholového plavání vzdal. Já s tátou jsme totiž blázni do zimních sportů a mamka s bráchou zase do letních. Takže si táta to moje prosadil. Čekám teda než se převlékne.
"Kde jsou vlastně ostatní?" vzpomenu si
"No naši se s někým seznámili a šli na skleničku a Frenkie šel do města pro něco na večer. Naši ho poslali" řekne mi cestou do bazénu.

V hale u bazénu čeká jenom Kuba a Filip. Chvíli si s nima jen tak v poklidu plaveme, ale pak brácha chce abych splnila svůj slib. Musím si s ním dát závod. Stejně vím, že v tomhle mě porazí.
"Kluci stopli byste nám prosím 100? Chceme si dát závod, tak alespoň ať víme, jak dlouho nám to trvá," poprosí je brácha
"Divná to rodina. Furt byste v něčem soutěžili" směje se Filip
"No místem narození to asi nebude" řeknu
"Něco proti mě?" směje se Filip
"Né vůbec. Řekněme, že v Šumperku jsou talentovaní lidé. S různým talentem.. " uzavřu
Stovku s bráchou dáváme jako nic. Jasně, že brácha líp než já.
"No bráško musím uznat, že v plavání si azse nepřekonatelný ty" usměju se
"Alespoń v něčem" raduje se brácha. Potom si dáme ještě několik temp jen tak v poklidu s klukama a asi v půl šesté jdeme na dvacet minut do sauny. Poté si jdu dát sprchu. V půl sedmé máme toitž domluvenou večeři s rodičema.

"Víte, je nám jasné, že asi nechcete se staroušema trávit silvestra. A upřímně i my budeme radši s lidma naší věkové kategorie. Byly jsme pozvaní na večer do města na jednu akci, takže kdybyste proti tomu nic neměli, tak bysme se rozdělili jo?"
"Paráda, tak to si můžeme pozvat pár lidí, co jsme tu poznali co?" ptá se brácha
"Ale bude to v poklidu jasný Libore?" varuje ho mamka

"Ať se nevrátíme do zbořenýho hotelu" přídá se táta a koukne na mě.
"No na mě se nekoukejte, jsou snad dost starý na to, aby se uměli chovat ne? Já budu jinde, nebudu jim dělat dozor!" řeknu. Jako ať na to vůbec nemyslí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama