Strach, součást života

17. února 2015 v 17:04 | Sabinee |  Téma týdne
Strach nás provádí na každém kroku. Né každý se s tím dokáže svěřit a promluvit si o tom. Potýkáme se se strachem neustále a nikdy už se ho nezbavýme. Alespoň si to myslím.

Dle mě lze strach rozdělit na několik druhů. Jedním z nich je strach aktuální. Jedná se o strach, který zažíváme v určité fázi života a řekla bych, že si jím projde téměř každý. Může to být strach z toho jestli se dostaneme na danou školu, nebo jestli se dostaneme do práce svých snů. Může to být taky strach z důležité písemky, nebo z pro ostatní bezvýznamných věcí.

Dalším druhem strachu jsou pro mě "fobie". Každý trpí nějakou. Mezi ty tradiční patří z pavouků, hadů, výšek a ztísněných prostor. Né každý se ale k fobii přizná. No řekněme si na rovinu, kolikrát jste kamarádovi, který vám o fobii pověděl udělali něco, aby dostal hysterický záchvat? Byla jsem jak v situaci oběti, ale taky už jsem si dovolila kamaráda uzavřít do skříně. Musím přiznat, že to co pro mě byl strach, byla pro ostatní strašná sranda. Bylo tomu tak i naopak. A pak se má člověk svěřit se svým strachem!

Myslím ale, že spoustu lidí zúžuje strach z toho, že se nebudeme líbit okolí, že nezapadneme do kolektivu a budeme se trápit. Jednodušše se bojíme toho, co si o nás ostatní myslí. Myslím, že i ti, co tvrdí, že jim je názor ostatních ukradený mají alepsoň trochu strach z jejich názorů a právě proto si hrají na silné. Tento strach, ale podle mě tak trochu přišel s dobou ve které je vzhled a názor vůdce party důležitý.

Strach je součástí života každého z nás a myslím, že kdyby jsme se neměli čeho bát nebylo by to ono. Však i já jsem se několikrát začala učit na písemku jen ze strachu ze špatné známky, která by mohla souviset s tím, že se nedostanu na dorbou školu. Strach mi pomáhá, strach mě posiluje a je pro mě důležitou součástí. Každý se samozdřejmě strachuje z jiných věcí a to z nás fělá originály. Proto se NESTRACHUJME ZE STRACHU. Máme totiž další spoustu věcí, kterých se můžeme bát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luciferka Luciferka | Web | 17. února 2015 v 21:30 | Reagovat

Super článek:) Lépe bych to asi nenapsala a to mě tenhle článek taky čeká:P:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama