Mít, nebo být? Rozhodně BÝT!

21. března 2015 v 11:06 | Sabinee |  Téma týdne
Hned jak jsem si přečetla jaké je Téma týdne mi hlavou proletěla myšlenka, jestli je lepší mít všechno a nebo být dobrý člověk. Asi bych to měla vysvětlit.
Mám totiž pocit, že v dnešní uspěchané době, chce každý mít všechno, chce mít nejlepší práci, chce mít peníze, chce nejlepší auto, chce prostě všechno a halvně moc. Podle mě ale tohle všechno kazí lidský charakter. Nevím, možná ej to jenom můj pocit, ale cítím to tak. Když vidíte někoho opravdu bohatého a movitého jedná se většinou o někoho, kdo je namyšlený a nebo se přinejmenším povyšuje nad podle něj "obyčejnými" lidmi. Jasně že bez peněz se žít nedá, ale opravdu si musíme položit otázku, jestli je lepší mít všechno a v podstatě nežít?
Podle mě totiž mít všechno neznamená být šťastný. I když spousta lidí si to myslí. Tím jsem si jistá, dokonce jsem o tom přesvědčena..bohužel díky zkušenostem ze svého okolí. Já bych tedy rozhodně nechtěla být bohatá na úkor svého štěstí. Protože podle mě je totiž důležité být šťastný a napříkal mě k tomu stačí, že mám kde bydlet, jsme zdarví a máme co jíst. Šťastnou mě také dělají přítele a ty si za peníze nekoupím, alespoň né ty pravé a o ty, co bych si koupit mohla, kdybych ty peníze měla stejně nechci. S nimi bych totiž nebyla šťastná.
To jest asi vše, co bych chtěla o tomto tématu říct. Je to to co mě první napadlo, když jsem si toto téma přečetla a tak to prostě cítím, ať se to někomu líbí nebo ne. Ale když tak nad tím přemýšlím tak jde obojí MÍT i BÝT. Mít dobré přátele a být šťastný. Ale rozhodně bych na tuto otázku odpověděla bez přemýšlení, že radši být. Být dobrým, šťastným člověkem, než mít všechno, ale nemít přítele o které se můžu opřít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuki yuki | 21. března 2015 v 13:44 | Reagovat

Veľmi pekný článok súhlasím stebou :-D

2 Simix Simix | Web | 22. března 2015 v 9:40 | Reagovat

Ahoj :)
Napsala jsi to hezky a máš pravdu.
Je pravda, že mě by peníze udělali šťastnější, aby se buď opravil byt, nebo abych se odstěhovala od toho člověka,  co to tam pořád ničí,  že si ani na záchod už nemůžu sednout. :( Peníze,  ale nejsou vše. Důležitější je Mít přátele a Byt  přítelem. Sice snim po cestování a nemám na to ani korunu, ale co se dá zatim dělat :) Hezký článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama